Strażacka kronika zdarzeń 14-31 lipiec

Strażacka kronika zdarzeń

Sześć zastępów strażaków gasiło pożar stodoły w miejscowości Wola Cygowska. Do poważnego  wypadku drogowego doszło w Ząbkach na łuku drogi przy przejeździe kolejowym. Kilka dni później u zbiegu ulicy Skorupki z ulicą Stefczyka w Ząbkach zderzyły się dwa samochody osobowe.  Aż siedem pojazdów brało udział w kolizji, która miała miejsce na trasie S8 w pobliżu Emilianowa.

14 lipca

Doszło do pożaru budynku mieszkalnego parterowego przy ul. Lotniczej w Ząbkach.
– Po dojechaniu na miejsce okazało się, że zadymienie objęło już cały dom.
Po założeniu aparatów powietrznych Strażacy przez okno dostali się do środka i rozpoczęli działania gaśnicze. Po opanowaniu ognia przystąpiono do sprawdzenia wszystkich pomieszczeń, czy nie pozostały w nich osoby poszkodowane.
Po oddymieniu pomieszczeń i ponownym sprawdzeniu domu kamerą termowizyjną stwierdzono brak dalszego zagrożenia pożarowego.
Po zakończeniu działań udaliśmy się uzupełnić wodę w Wozie Bojowym i powróciliśmy do koszar – informuje OSP Ząbki.

15 lipca

Jednostka OSP Jadów została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Wójty, gdzie  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów jak również na uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych. Na tym działania straży zakończono.
W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która przez ZRM została przetransportowana do szpitala.

16 lipca

Do poważnego  wypadku drogowego doszło  przy ul. Kolejowej w Ząbkach.
W zdarzeniu drogowym, do którego doszło na łuku drogi przy przejeździe kolejowym, brały udział dwa pojazdy – osobowy i dostawczy.

W Jadowie doszło do pożaru śmieci między budynkami,  co spowodowało również zapalenie się elewacji w jednym z budynków. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowej rozbiórce elewacji, ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody jak również przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukaniu ewentualnych zarzewi ognia.

Pożar stodoły w miejscowości Wola Cygowska gasiło sześć jednostek straży pożarnej

19 lipiec

W godzinach popołudniowych, w miejscowości Kobyłka doszło do pożaru konstrukcji dachu domu jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży.
Pierwsze działania  polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar. Po stłumieniu ognia, przystąpiono do wykonania niezbędnych prac rozbiórkowych pokrycia dachu oraz dogaszania ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brały udział zastępy: JRG Wołomin, OSP Kobyłka.

 

20 lipca

Strażacy z Ząbek  zostali zadysponowani do zabezpieczenia miejsca lądowania LPR przy ul. Powstańców w Ząbkach. Na miejscu działania prowadziły OSP Ząbki i JRG Wołomin 21.

Tego samego dnia druhowie z OSP Ząbki uwolnili kota uwięzionego w rynnie przy ul. Powstańców w Ząbkach. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki i JRG Wołomin 25.

21 lipca

Dwie osoby zginęły w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy 21 lipca w Kobyłce. Samochód uderzył w słup z tak dużą siłą, że pasażerowie wypadli z pojazdu. Dwóch mężczyzn poniosło śmierć, a dwóch uciekło z miejsca wypadku. Jak się okazało w chwili zatrzymania, obaj uciekinierzy mieli po ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Jednym z uciekinierów okazał się warszawski policjant.

Do zdarzenia doszło na ulicy Ręczajskiej w Kobyłce.

– Po dojeździe naszych strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem typu kabriolet podróżowały cztery osoby. Z nieznanych przyczyn auto uderzyło w słup, w wyniku czego dwie osoby wypadły z pojazdu. Dwie osoby, które nie odniosły obrażeń, uciekły z miejsca zdarzenia. Była prowadzona ich reanimacja, ale po pewnym czasie zapadła decyzja o jej przerwaniu, ponieważ nie przynosiła efektu. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat – informował w rozmowie z tvn24.pl  Jan Sobków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

– Tuż przed godziną 1 zatrzymano poszukiwanych mężczyzn. Niestety, jednym z nich okazał się warszawski funkcjonariusz, będący poza służbą – powiedział rzecznik KSP. – Bez względu na to, czy był pasażerem czy kierowcą, zostanie niezwłocznie wydalony ze służby. Jest to tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć. W tego typu sytuacjach stosujemy zasadę zero tolerancji i kara musi być bezwzględna –  informował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

22 lipca

Jednostka OSP Jadów została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Strachów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu zastano pożar poszycia leśnego na powierzchni około 0,5 ha.

23 lipca

Pożar wybuchł  domu przy ul. Swojskiej w Warszawie. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG 315-21, JRG 315-25, JRG Wołomin 25 i Policja KP Ząbki.
Do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło w Jasienicy.

27 lipca

Do wypadku drogowego doszło u zbiegu ulicy Skorupki z ulicą Stefczyka w Ząbkach. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG Wołomin 25, ZRM W 01-124, WRD KPP Wołomin.

Do kolizji doszło też na  ul. 1-go Maja w Wołominie.

28 lipca

Do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej nr 636 (Jadów-Zawiszyn). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, odcięciu napięcia w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów jak również na uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych. Na tym działania straży zakończono.
W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Jedna przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala, natomiast druga pozostała na miejscu zdarzenia.
Pożar wybuchł w pustostanie przy ul. Duczkowskiej w Wołominie.

29 lipca
Strażacy z OSP Ząbki i JRG Wołomin zostali zadysponowani do usunięcia gniazda owadów znajdującego się na jednym z domów przy ul. Andersena w Ząbkach.

31 lipca

Na trasie S8 doszło do zderzenia siedmiu pojazdów. Główną przyczyną kolizji była ogromna kałuża na trasie S8 w miejscowości Emilianów.

– Do zdarzeń doszło w wyniku najechania na głęboką kałużę, która powstała w wyniku obfitych opadów deszczu na remontowanym odcinku jezdni. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Na miejscu są strażacy, którzy odpompowują wodę. Przyjechali też pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – informował w rozmowie z portalem tvn24.pl Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji

Kilka dni wcześniej, 29 lipca do kolizji doszło też w miejscowości Gaj

– W miejscowości Gaj pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem doszło do zderzenia pojazdów. Jezdnia w kierunku Białegostoku zablokowana – informowała  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: OSP Ząbki, PSP Wołomin, OSP Wołomin, OSP Jadów, OSP Poświętne, OSP Jasienica, OSP Turze.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu [...]
0 komentarzy

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Kolei Mazowieckich przedłużona!

W związku z pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji aplikacji mobilnej KM Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o jej przedłużeniu do 31 maja 2024 [...]
0 komentarzy
Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Asystent jadący ze starszą osobą do lekarza, gdy rodzina jest w pracy, pan „złota rączka” czy pielęgniarka przyjeżdżająca do domu – to tylko [...]
0 komentarzy
7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

Kontenery z sześcioma tysiącami litrów nieznanej substancji wyciekającej do gleby znaleziono w lasach w Dąbrówce i kolejny jeden w lesie w Wyszkowie. Spacerowicze [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 lutego do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.