Strażacka kronika zdarzeń 14-31 lipiec

Strażacka kronika zdarzeń

Sześć zastępów strażaków gasiło pożar stodoły w miejscowości Wola Cygowska. Do poważnego  wypadku drogowego doszło w Ząbkach na łuku drogi przy przejeździe kolejowym. Kilka dni później u zbiegu ulicy Skorupki z ulicą Stefczyka w Ząbkach zderzyły się dwa samochody osobowe.  Aż siedem pojazdów brało udział w kolizji, która miała miejsce na trasie S8 w pobliżu Emilianowa.

14 lipca

Doszło do pożaru budynku mieszkalnego parterowego przy ul. Lotniczej w Ząbkach.
– Po dojechaniu na miejsce okazało się, że zadymienie objęło już cały dom.
Po założeniu aparatów powietrznych Strażacy przez okno dostali się do środka i rozpoczęli działania gaśnicze. Po opanowaniu ognia przystąpiono do sprawdzenia wszystkich pomieszczeń, czy nie pozostały w nich osoby poszkodowane.
Po oddymieniu pomieszczeń i ponownym sprawdzeniu domu kamerą termowizyjną stwierdzono brak dalszego zagrożenia pożarowego.
Po zakończeniu działań udaliśmy się uzupełnić wodę w Wozie Bojowym i powróciliśmy do koszar – informuje OSP Ząbki.

15 lipca

Jednostka OSP Jadów została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Wójty, gdzie  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów jak również na uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych. Na tym działania straży zakończono.
W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która przez ZRM została przetransportowana do szpitala.

16 lipca

Do poważnego  wypadku drogowego doszło  przy ul. Kolejowej w Ząbkach.
W zdarzeniu drogowym, do którego doszło na łuku drogi przy przejeździe kolejowym, brały udział dwa pojazdy – osobowy i dostawczy.

W Jadowie doszło do pożaru śmieci między budynkami,  co spowodowało również zapalenie się elewacji w jednym z budynków. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowej rozbiórce elewacji, ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody jak również przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukaniu ewentualnych zarzewi ognia.

Pożar stodoły w miejscowości Wola Cygowska gasiło sześć jednostek straży pożarnej

19 lipiec

W godzinach popołudniowych, w miejscowości Kobyłka doszło do pożaru konstrukcji dachu domu jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży.
Pierwsze działania  polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar. Po stłumieniu ognia, przystąpiono do wykonania niezbędnych prac rozbiórkowych pokrycia dachu oraz dogaszania ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brały udział zastępy: JRG Wołomin, OSP Kobyłka.

 

20 lipca

Strażacy z Ząbek  zostali zadysponowani do zabezpieczenia miejsca lądowania LPR przy ul. Powstańców w Ząbkach. Na miejscu działania prowadziły OSP Ząbki i JRG Wołomin 21.

Tego samego dnia druhowie z OSP Ząbki uwolnili kota uwięzionego w rynnie przy ul. Powstańców w Ząbkach. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki i JRG Wołomin 25.

21 lipca

Dwie osoby zginęły w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy 21 lipca w Kobyłce. Samochód uderzył w słup z tak dużą siłą, że pasażerowie wypadli z pojazdu. Dwóch mężczyzn poniosło śmierć, a dwóch uciekło z miejsca wypadku. Jak się okazało w chwili zatrzymania, obaj uciekinierzy mieli po ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Jednym z uciekinierów okazał się warszawski policjant.

Do zdarzenia doszło na ulicy Ręczajskiej w Kobyłce.

– Po dojeździe naszych strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem typu kabriolet podróżowały cztery osoby. Z nieznanych przyczyn auto uderzyło w słup, w wyniku czego dwie osoby wypadły z pojazdu. Dwie osoby, które nie odniosły obrażeń, uciekły z miejsca zdarzenia. Była prowadzona ich reanimacja, ale po pewnym czasie zapadła decyzja o jej przerwaniu, ponieważ nie przynosiła efektu. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat – informował w rozmowie z tvn24.pl  Jan Sobków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

– Tuż przed godziną 1 zatrzymano poszukiwanych mężczyzn. Niestety, jednym z nich okazał się warszawski funkcjonariusz, będący poza służbą – powiedział rzecznik KSP. – Bez względu na to, czy był pasażerem czy kierowcą, zostanie niezwłocznie wydalony ze służby. Jest to tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć. W tego typu sytuacjach stosujemy zasadę zero tolerancji i kara musi być bezwzględna –  informował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

22 lipca

Jednostka OSP Jadów została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Strachów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu zastano pożar poszycia leśnego na powierzchni około 0,5 ha.

23 lipca

Pożar wybuchł  domu przy ul. Swojskiej w Warszawie. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG 315-21, JRG 315-25, JRG Wołomin 25 i Policja KP Ząbki.
Do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło w Jasienicy.

27 lipca

Do wypadku drogowego doszło u zbiegu ulicy Skorupki z ulicą Stefczyka w Ząbkach. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG Wołomin 25, ZRM W 01-124, WRD KPP Wołomin.

Do kolizji doszło też na  ul. 1-go Maja w Wołominie.

28 lipca

Do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej nr 636 (Jadów-Zawiszyn). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, odcięciu napięcia w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów jak również na uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych. Na tym działania straży zakończono.
W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Jedna przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala, natomiast druga pozostała na miejscu zdarzenia.
Pożar wybuchł w pustostanie przy ul. Duczkowskiej w Wołominie.

29 lipca
Strażacy z OSP Ząbki i JRG Wołomin zostali zadysponowani do usunięcia gniazda owadów znajdującego się na jednym z domów przy ul. Andersena w Ząbkach.

31 lipca

Na trasie S8 doszło do zderzenia siedmiu pojazdów. Główną przyczyną kolizji była ogromna kałuża na trasie S8 w miejscowości Emilianów.

– Do zdarzeń doszło w wyniku najechania na głęboką kałużę, która powstała w wyniku obfitych opadów deszczu na remontowanym odcinku jezdni. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Na miejscu są strażacy, którzy odpompowują wodę. Przyjechali też pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – informował w rozmowie z portalem tvn24.pl Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji

Kilka dni wcześniej, 29 lipca do kolizji doszło też w miejscowości Gaj

– W miejscowości Gaj pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem doszło do zderzenia pojazdów. Jezdnia w kierunku Białegostoku zablokowana – informowała  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: OSP Ząbki, PSP Wołomin, OSP Wołomin, OSP Jadów, OSP Poświętne, OSP Jasienica, OSP Turze.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Będzie nowoczesne skrzyżowanie

Będzie nowoczesne skrzyżowanie

Przebudowa skrzyżowania Szosy Jadowskiej z Aleją Niepodległości w Wołominie rozpocznie się już wkrótce. Czy mamy się z niej cieszyć, czy bać się korków [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w rejonie energetycznym

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 24 do 28 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny. Czy znasz tę osobę?

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalają tożsamość mężczyzny, który 18 maja 2024 r. około godz. 20:00 trafił do wołomińskiego szpitala. [...]
0 komentarzy
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Małgorzata Zyśk burmistrz Miasta Ząbki

Absolutorium i wotum zaufania dla Małgorzaty Zyśk Burmistrza Miasta Ząbki

7 czerwca Rada Miasta Ząbki podczas sesji udzieliła Małgorzacie Zyśk Burmistrz Miasta Ząbki nie tylko absolutorium za 2023 r. ale również wotum zaufania. [...]
0 komentarzy
Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany w komunikacji miejskiej

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. W związku z przerwą szkolną oraz licznymi wyjazdami mieszkańców stolicy powodującymi mniejszy ruch, zmieni się rozkład jazdy kilkudziesięciu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.