Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miniony piątek w godzinach nocnych na trasie S8, natomiast dzień później na ulicy Skorupki w Ząbkach, przy zjeździe z Ronda Bitwy Warszawskiej 1920 miała miejsce kolizja, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe.
21 czerwca
Do pożaru w budynku mieszkalnym wielokondygnacyjnym doszło przy ul. Morcinka w Ząbkach.
Pierwsze jednostki przybyłe na miejsce szybko ugasiły pożar zlokalizowany na parterze budynku oraz udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Strażacy przeszukali pozostałe kondygnacje i dodatkowo ewakuowali dwie osoby z pomieszczeń na poddaszu.
Oddymienie klatek schodowych oraz sprawdzenie wszystkich pomieszczeń kamerą termowizyjną pozwoliło zakończyć działania i powrócić do koszar.
23 czerwca
Do pożaru auta osobowego doszło przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Skrajnej w Ząbkach.
Awarii uległ układ hamulcowy i spowodował jego przegrzanie. Na szczęście inni kierowcy w porę zauważyli zagrożenie i czym prędzej zatrzymali ten pojazd wskazując kierowcy powagę sytuacji oraz wezwali Straż Pożarną. Koło zostało ugaszone, schłodzone i sprawdzone kamerą termowizyjną. Z oczywistych względów pojazd nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

Tego samego dnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali wezwani do pożaru rozdzielnicy prądowej paneli słonecznych zlokalizowanej na farmie słonecznej przy ulicy Rychlińskiego. Strażacy ugasili skrzynkę techniczną przy użyciu gaśnic proszkowych.
24 czerwca
W godzinach nocnych doszło do poważnego wypadku na trasie S8.
Również w Nadmie miał miejsce groźny wypadek
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali wezwani do pożaru kontenera z odpadami budowlanymi przy ulicy Powstańców w Ząbkach. Kontener ustawiony jest bezpośrednio przy chodniku, przy wjeździe do garażu podziemnego, a wypełniony głównie styropianem. Strażacy ugasili tlące się odpady, po czym całość sprawdzili kamerą termowizyjną.

25 czerwca
O godzinie 11:45 Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali wezwani do wypadku drogowego na ulicy Skorupki w Ząbkach (przy zjeździe z Ronda Bitwy Warszawskiej 1920).
– Po dojechaniu na miejsce działań okazało się iż kolizji drogowej uległy dwa pojazdy osobowe, ale na szczęście żaden z kierujących i pasażerów nie potrzebuje pomocy medycznej. Same pojazdy nie stanowiły zagrożenia ani dla podróżujących nimi osób, innych uczestników ruchu, ani też dla środowiska – informują druhowie z Ząbek

Źródło: OSP Lasków, OSP Ząbki, OSP Radzymin
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
50 lat historii, zaangażowania i troski o pacjenta – jubileusz Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie
W Wołominie odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia istnienia Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wydarzenie miało charakter jubileuszowy, stanowiło nie tylko okazję
[...]
0 komentarzy
Nowa nawierzchnia na ul. Kresowej w Rudnikach – poprawa dostępności i bezpieczeństwa
W Rudnikach rozpoczęto prace modernizacyjne na jednym z istotnych lokalnych odcinków drogowych – ulicy Kresowej. Inwestycja objęła niemal 400-metrowy fragment trasy w kierunku
[...]
0 komentarzy
Zapowiedź Turnieju Mikołajkowego Siatkówki – Siatkarskie ASy o Puchar Burmistrz Elżbiety Radwan
Już w tę sobotę Mikołajkowy Turniej Siatkówki – Siatkarskie Asy 2025. Odliczanie trwa! Za kilka dni widzimy się na parkiecie I LO w
[...]
0 komentarzy
Pożar samochodu w Zielonce
Zgłoszenie o płonącym aucie wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wołominie. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Wołomin
[...]
0 komentarzy
Pożar pustostanu w Turowie
W środę, 3 grudnia 2025 roku, w miejscowości Turów (powiat wołomiński) doszło do pożaru nieużytkowanego budynku mieszkalnego. Ogień objął opuszczony obiekt, a na
[...]
0 komentarzy









