Strażacka kronika zdarzeń ? 23-29 maja

Strażacka kronika zdarzeń ? 23-29 maja

W poniedziałek 23 maja, w pożarze domu letniskowego w Starych Załubicach zginęła znana i ceniona autorka książek fantasy Maja Lidia Kossakowska. W ostatnich dniach doszło także do kilku poważnych wypadków drogowych na terenie powiatu wołomińskiego m.in. w Wołominie, Klembowie i Zielonce. Zarząd OSP Jasienica usunął  ze struktur jednostki trzech druhów podejrzewanych o podpalenia.

28 maja

28 maja około godziny 23 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce na ulicy Wileńskiej w Wołominie. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.
Po dojeździe na miejsce wołomińskich strażaków okazało się, że pojazdami podróżowało dwie osoby-kierowcy. Obaj przebywali poza pojazdami. Strażacy niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców. Następnie usunięto z jezdni części pojazdów oraz płyny eksploatacyjne – informuje Straż Pożarna w Wołominie.
Również w sobotę do wypadku drogowego  doszło na rondzie im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Zielonce.
W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, osobowy i dostawczy. Jedna osoba została poszkodowana i wymagała przewiezienia do szpitala.

27 maja

Pożar wybuchł w hali produkcyjnej przy ul. Legionów w Wołominie. W akcji gaśniczej brały udział jednostki PSP Wołomin, OSP Wołomin oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Zagościńca i Zielonki.

26 maja

W czwartek  do wypadku drogowego doszło w miejscowości Klembów. W zdarzeniu uczestniczyły pojazdu marki Toyota i Skoda. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków z OSP Klembów do przyjazdu policji, a uczestnika kolizji przekazano do dyspozycji Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Komunikat OSP Jasienica

W związku z sytuacją jaka miała miejsce 26.05.2022r i zatrzymaniem przez organy ścigania trzech druhów z naszej jednostki podejrzanych o podpalenia, Zarząd OSP JASIENICA postanowił w trybie natychmiastowym usunąć owych druhów ze struktur OSP JASIENICA.Jednocześnie nie wydajemy wyroków, czekamy na wyjaśnienie sprawy przez organy ścigania.
Jako Zarząd i Członkowie OSP JASIENICA jesteśmy zszokowani i zbulwersowani zaistniałą sytuacją która nie powinna się wydarzyć.
Nasza jednostka składa się z druhów i druhen szczerze oddanych straży i społeczeństwu, Potępiamy takie zachowanie które spowodowało, że dobre imie naszej jednostki zostało mocno nadwyrężone. My jako druhowie dołożymy wszelkich starań aby to nadszarpnięte zaufanie odbudować.
Z wyrazami szacunku
Zarząd OSP JASIENICA

24 maja

W Klembowie samochód marki Ford wpadł w niekontrolowany poślizg i uderzył  w drzewo, Przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy, któremu Pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

23 maja

W  miejscowości Stare Załubice doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu letniskowego. Śmierć w płomieniach poniosła jedna osoba ? znana i ceniona autorka książek fantasy Maja Lidia Kossakowska.

W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był cały budynek letniskowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podano dwa prądy gaśnicze w celu ugaszenia pożaru. Po stłumieniu płomieni strażacy znaleźli wewnątrz budynku poszkodowana kobietą. Niestety, obecny na miejscu zdarzenia ratownik medyczny ZRM rozpoznał zgon. W działaniach brały udział zastępy: JRG Wołomin, OSP Radzymin, OSP Stare Załubice, OSP Mokre, OSP Ruda, Policja, Prokurator, ZRM – informuje PSP Wołomin

Akcję gaśniczą prowadzili strażacy z PSP Wołomin, OSP Ruda, OSP Radzymin, OSP Mokre i OSP Załubice.

Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym doszło przy ul. Andersena w Ząbkach. Jeden z lokatorów zostawił na kuchence garnek z zupą i wyszedł do pracy. Garnek został zabezpieczony, a klatka schodowa i mieszkanie oddymione.

Źródło: PSP Wołomin, OSP Ząbki, OSP Klembów,

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

W Ząbkach autobus wbił się w naczepę, 1 osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca, około godziny 15. w Ząbkach w Alei Piłsudskiego (droga krajowa 631) na wysokości ulicy Szwoleżerów. Autobus miejski [...]
0 komentarzy

Utonięcie na Gliniankach i tragiczny bilans weekendu w okolicach Warszawy

W sobotę na kąpielisku Glinianki w Zielonce utonął około 40- letni mężczyzna. Akcja reanimacyjna nie dała efektów. To pierwsza tego lata ofiara wody [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 do 30 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Od poniedziałku 27 czerwca wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy autobusów miejskich linii L. Zmiany podyktowane są mniejszym wykorzystaniem komunikacji publicznej w okresie [...]
0 komentarzy

Mieszkanka naszego powiatu potrzebuje krwi!

Ewelina Marcinkiewicz z Dobczyna – pilnie potrzebuje krwi! Pomóc możemy oddając krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie z zaznaczeniem, że to dla [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.