Strażacka kronika zdarzeń ? 23-29 maja

Strażacka kronika zdarzeń ? 23-29 maja

W poniedziałek 23 maja, w pożarze domu letniskowego w Starych Załubicach zginęła znana i ceniona autorka książek fantasy Maja Lidia Kossakowska. W ostatnich dniach doszło także do kilku poważnych wypadków drogowych na terenie powiatu wołomińskiego m.in. w Wołominie, Klembowie i Zielonce. Zarząd OSP Jasienica usunął  ze struktur jednostki trzech druhów podejrzewanych o podpalenia.

28 maja

28 maja około godziny 23 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce na ulicy Wileńskiej w Wołominie. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.
Po dojeździe na miejsce wołomińskich strażaków okazało się, że pojazdami podróżowało dwie osoby-kierowcy. Obaj przebywali poza pojazdami. Strażacy niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców. Następnie usunięto z jezdni części pojazdów oraz płyny eksploatacyjne – informuje Straż Pożarna w Wołominie.
Również w sobotę do wypadku drogowego  doszło na rondzie im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Zielonce.
W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, osobowy i dostawczy. Jedna osoba została poszkodowana i wymagała przewiezienia do szpitala.

27 maja

Pożar wybuchł w hali produkcyjnej przy ul. Legionów w Wołominie. W akcji gaśniczej brały udział jednostki PSP Wołomin, OSP Wołomin oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Zagościńca i Zielonki.

26 maja

W czwartek  do wypadku drogowego doszło w miejscowości Klembów. W zdarzeniu uczestniczyły pojazdu marki Toyota i Skoda. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków z OSP Klembów do przyjazdu policji, a uczestnika kolizji przekazano do dyspozycji Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Komunikat OSP Jasienica

W związku z sytuacją jaka miała miejsce 26.05.2022r i zatrzymaniem przez organy ścigania trzech druhów z naszej jednostki podejrzanych o podpalenia, Zarząd OSP JASIENICA postanowił w trybie natychmiastowym usunąć owych druhów ze struktur OSP JASIENICA.Jednocześnie nie wydajemy wyroków, czekamy na wyjaśnienie sprawy przez organy ścigania.
Jako Zarząd i Członkowie OSP JASIENICA jesteśmy zszokowani i zbulwersowani zaistniałą sytuacją która nie powinna się wydarzyć.
Nasza jednostka składa się z druhów i druhen szczerze oddanych straży i społeczeństwu, Potępiamy takie zachowanie które spowodowało, że dobre imie naszej jednostki zostało mocno nadwyrężone. My jako druhowie dołożymy wszelkich starań aby to nadszarpnięte zaufanie odbudować.
Z wyrazami szacunku
Zarząd OSP JASIENICA

24 maja

W Klembowie samochód marki Ford wpadł w niekontrolowany poślizg i uderzył  w drzewo, Przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy, któremu Pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

23 maja

W  miejscowości Stare Załubice doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu letniskowego. Śmierć w płomieniach poniosła jedna osoba ? znana i ceniona autorka książek fantasy Maja Lidia Kossakowska.

W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęty był cały budynek letniskowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podano dwa prądy gaśnicze w celu ugaszenia pożaru. Po stłumieniu płomieni strażacy znaleźli wewnątrz budynku poszkodowana kobietą. Niestety, obecny na miejscu zdarzenia ratownik medyczny ZRM rozpoznał zgon. W działaniach brały udział zastępy: JRG Wołomin, OSP Radzymin, OSP Stare Załubice, OSP Mokre, OSP Ruda, Policja, Prokurator, ZRM – informuje PSP Wołomin

Akcję gaśniczą prowadzili strażacy z PSP Wołomin, OSP Ruda, OSP Radzymin, OSP Mokre i OSP Załubice.

Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym doszło przy ul. Andersena w Ząbkach. Jeden z lokatorów zostawił na kuchence garnek z zupą i wyszedł do pracy. Garnek został zabezpieczony, a klatka schodowa i mieszkanie oddymione.

Źródło: PSP Wołomin, OSP Ząbki, OSP Klembów,

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu [...]
0 komentarzy

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Kolei Mazowieckich przedłużona!

W związku z pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji aplikacji mobilnej KM Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o jej przedłużeniu do 31 maja 2024 [...]
0 komentarzy
Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Asystent jadący ze starszą osobą do lekarza, gdy rodzina jest w pracy, pan „złota rączka” czy pielęgniarka przyjeżdżająca do domu – to tylko [...]
0 komentarzy
7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

Kontenery z sześcioma tysiącami litrów nieznanej substancji wyciekającej do gleby znaleziono w lasach w Dąbrówce i kolejny jeden w lesie w Wyszkowie. Spacerowicze [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 lutego do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.