Strażacka kronika zdarzeń 6-18 września

Strażacka kronika zdarzeń 6-18 września

Jedna osoba poniosła śmierć w wyniku pożaru ciągnika siodłowego w Mostówce. W Ząbkach właściciel kupionego niedawno mieszkania znalazł w piwnicy ważący kilkadziesiąt kilogramów niewybuch, na miejsce wezwano patrol saperów.

8 września

Pożar lasu w miejscowości Strachów. Strażacy zastali pożar poszycia leśnego na powierzchni około 3000 m2.

9 września

Około godziny 11:40 doszło do pożaru ciągnika siodłowego wraz z naczepą w miejscowości Mostówka, gm. Wołomin. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć.

W chwili przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej pożarem objęty był całkowicie ciągnik siodłowy. Dodatkowym utrudnieniem była zerwana linia średniego napięcia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz przeszukaniu kabiny ciągnika siodłowego w celu wyeliminowania  dodatkowych osób poszkodowanych. W wyniku pożaru jedna osoba, mężczyzna poniósł śmierć. Przyczyny zdarzenia bada policja.

W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Wołomin, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie, Grupa Operacyjna KW PSP Warszawa, zastęp OSP Wołomin, zastęp OSP Majdan, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.

Tego samego dnia doszło do wypadku w Alei Armii Krajowej w Wołominie. Konieczne było wezwanie dwóch karetek pogotowia ratunkowego.

Pożary nieużytków rolny gasili 8 i 9 września strażacy z

Do aż pięciu zdarzeń byli wzywani 9 września strażacy z OSP Marki.

Pierwszy wyjazd na dwa zastępy dotyczył pożaru domu jednorodzinnego w Markach przy ul Elizy Orzeszkowej. Na miejscu zastaliśmy rozwinięty pożar i duże zadymienie budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiliśmy do dogaszania i przewietrzania pomieszczeń, w wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. 🔥
Następny alarm dotyczył załączonego alarmu pożarowego w jednym ze sklepów przy ul Piłsudskiego, na miejscu nie zostało stwierdzone zagrożenie.🚨
Po krótkim czasie zostaliśmy znowu zadysponowani dwoma zastępami do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. 🔥
O godzinie 20 z dyspozycji zarządzania kryzysowego udaliśmy się naszym lekkim samochodem do zabezpieczenia uszkodzonej studzienki, która stwarzała zagrożenie.💥
Ostatnie zdarzenie tego dnia wpłynęło do nas po godzinie 21 i dotyczyło wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w wyniku którego została poszkodowana osoba kierująca jednośladem. 🏍️ – informują strażacy z Marek.

10 września

Kolizja w Wołominie na ul. Łukasiewicza

12 września

Mieszkaniec Ząbek znalazł niewybuch w piwnicy kupionego niedawno mieszkania przy ul. Powstańców. Ważący kilkadziesiąt kilogramów niewybuch pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.  Na miejsce zadysponowano saperów, strażaków z PSP Wołomin i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Ząbkach.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci rozpoznania pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Potwierdzili wstępnie, że rzeczywiście jest to niewybuch, który może pochodzić z czasów II wojny światowej – informowała w rozmowie z wyborcza.pl  podinspektor Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

– Nie mamy informacji, czy jest to niewybuch z II wojny światowej, czy broń z czasów współczesnych. Na miejscu jest patrol policji specjalizujący się w rozpoznawaniu pirotechnicznym. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy prowadzą całą akcję, nie podjęli decyzji o ewakuacji okolicznych mieszkań, czy domów. – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” asp. Jan Sobków, oficer prasowy z PSP w Wołominie.

Teren z niewybuchem został odgrodzony taśmami i zabezpieczony przez policjantów z Wołomina.  Na miejscu pracowali także strażacy z PSP w Wołominie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Ząbek.

Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG Wołomin 21, 25, 90, OSP Marki, OSP Zielonka, OSP Kobyłka, Operacyjny KW PSP, ZRM, Pogotowie energetyczne, Pogotowie gazowe, Straż Miejska, Policja KP Ząbki, Policja KPP Wołomin, Policja OPP KSP, Patrol saperski.

13 września

Strażacy z OSP Jadów zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Wólka Sulejowska, gdzie doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym.
Działania straży polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu motocykliście. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

15 września

Doszło do kolizji trzech pojazdów osobowych na ul. Kościelnej w Wołominie.

Źródła: PSP Wołomin, OSP Lasków, OSP Ząbki. OSP Wołomin, OSP Poświętne,  OSP Marki.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Bieda zaczyna się tam, gdzie… –  Szlachetna Paczka publikuje Raport o Biedzie 2022

Bieda zaczyna się tam, gdzie… –  Szlachetna Paczka publikuje Raport o Biedzie 2022

Gdzie zaczyna się bieda? Na to pytanie odpowiadają autorzy najnowszego Raportu o Biedzie, corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę. Raport zbiera najważniejsze dane [...]
0 komentarzy
Życie na sygnale – kronika zdarzeń, wypadków i pożarów

Życie na sygnale – kronika zdarzeń, wypadków i pożarów: 15 – 19 listopada

Za nami kolejny niespokojny tydzień na drogach powiatu. W Tłuszczu, podczas policyjnego pościgu kierujący Toyotą RAV4 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w [...]
0 komentarzy

420 inwestycji ze wsparciem sejmiku. I to tylko w tym roku!

Sejmik Mazowsza stawia na lokalne inwestycje. Tylko w tym roku w ramach m.in. 14 autorskich programów wsparcia władze województwa pomogły zrealizować aż 420 [...]
0 komentarzy

5 bezpłatnych powiatowych linii autobusowych

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Powiatu Wołomińskiego, wyraziła zgodę i zatwierdziła propozycję Zarządu Powiatu dotyczącą utworzenia z początkiem stycznia 2023 roku  5 bezpłatnych powiatowych [...]
0 komentarzy

Pożar na terenie szpitala w Wołominie

Dziś rano doszło do pożaru w piwnicy Szpitala Powiatowego w Wołominie. Poszkodowana została jedna osoba. Konieczne było tymczasowe przeniesienie pacjentów jednego z oddziałów. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.