Strażacka kronika zdarzeń 6-18 września

Strażacka kronika zdarzeń 6-18 września

Jedna osoba poniosła śmierć w wyniku pożaru ciągnika siodłowego w Mostówce. W Ząbkach właściciel kupionego niedawno mieszkania znalazł w piwnicy ważący kilkadziesiąt kilogramów niewybuch, na miejsce wezwano patrol saperów.

8 września

Pożar lasu w miejscowości Strachów. Strażacy zastali pożar poszycia leśnego na powierzchni około 3000 m2.

9 września

Około godziny 11:40 doszło do pożaru ciągnika siodłowego wraz z naczepą w miejscowości Mostówka, gm. Wołomin. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć.

W chwili przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej pożarem objęty był całkowicie ciągnik siodłowy. Dodatkowym utrudnieniem była zerwana linia średniego napięcia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz przeszukaniu kabiny ciągnika siodłowego w celu wyeliminowania  dodatkowych osób poszkodowanych. W wyniku pożaru jedna osoba, mężczyzna poniósł śmierć. Przyczyny zdarzenia bada policja.

W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Wołomin, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie, Grupa Operacyjna KW PSP Warszawa, zastęp OSP Wołomin, zastęp OSP Majdan, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.

Tego samego dnia doszło do wypadku w Alei Armii Krajowej w Wołominie. Konieczne było wezwanie dwóch karetek pogotowia ratunkowego.

Pożary nieużytków rolny gasili 8 i 9 września strażacy z

Do aż pięciu zdarzeń byli wzywani 9 września strażacy z OSP Marki.

Pierwszy wyjazd na dwa zastępy dotyczył pożaru domu jednorodzinnego w Markach przy ul Elizy Orzeszkowej. Na miejscu zastaliśmy rozwinięty pożar i duże zadymienie budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiliśmy do dogaszania i przewietrzania pomieszczeń, w wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. 🔥
Następny alarm dotyczył załączonego alarmu pożarowego w jednym ze sklepów przy ul Piłsudskiego, na miejscu nie zostało stwierdzone zagrożenie.🚨
Po krótkim czasie zostaliśmy znowu zadysponowani dwoma zastępami do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. 🔥
O godzinie 20 z dyspozycji zarządzania kryzysowego udaliśmy się naszym lekkim samochodem do zabezpieczenia uszkodzonej studzienki, która stwarzała zagrożenie.💥
Ostatnie zdarzenie tego dnia wpłynęło do nas po godzinie 21 i dotyczyło wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w wyniku którego została poszkodowana osoba kierująca jednośladem. 🏍️ – informują strażacy z Marek.

10 września

Kolizja w Wołominie na ul. Łukasiewicza

12 września

Mieszkaniec Ząbek znalazł niewybuch w piwnicy kupionego niedawno mieszkania przy ul. Powstańców. Ważący kilkadziesiąt kilogramów niewybuch pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.  Na miejsce zadysponowano saperów, strażaków z PSP Wołomin i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Ząbkach.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci rozpoznania pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Potwierdzili wstępnie, że rzeczywiście jest to niewybuch, który może pochodzić z czasów II wojny światowej – informowała w rozmowie z wyborcza.pl  podinspektor Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

– Nie mamy informacji, czy jest to niewybuch z II wojny światowej, czy broń z czasów współczesnych. Na miejscu jest patrol policji specjalizujący się w rozpoznawaniu pirotechnicznym. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy prowadzą całą akcję, nie podjęli decyzji o ewakuacji okolicznych mieszkań, czy domów. – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” asp. Jan Sobków, oficer prasowy z PSP w Wołominie.

Teren z niewybuchem został odgrodzony taśmami i zabezpieczony przez policjantów z Wołomina.  Na miejscu pracowali także strażacy z PSP w Wołominie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Ząbek.

Na miejscu zdarzenia działania prowadziły OSP Ząbki, JRG Wołomin 21, 25, 90, OSP Marki, OSP Zielonka, OSP Kobyłka, Operacyjny KW PSP, ZRM, Pogotowie energetyczne, Pogotowie gazowe, Straż Miejska, Policja KP Ząbki, Policja KPP Wołomin, Policja OPP KSP, Patrol saperski.

13 września

Strażacy z OSP Jadów zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Wólka Sulejowska, gdzie doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym.
Działania straży polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu motocykliście. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

15 września

Doszło do kolizji trzech pojazdów osobowych na ul. Kościelnej w Wołominie.

Źródła: PSP Wołomin, OSP Lasków, OSP Ząbki. OSP Wołomin, OSP Poświętne,  OSP Marki.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

O środkach unijnych w Wołominie. Konferencja „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021-2027”

Fundusze europejskie rozwinęły subregion warszawski wschodni. Zmieniła się jakość życia mieszkańców w obszarze m.in. transportu, zdrowia, ekologii, a także dostępności i edukacji. W poprzedniej perspektywie beneficjenci z regionu [...]
0 komentarzy
Scenariusze zastosowania geotermii w Wołominie

Scenariusze zastosowania geotermii w Wołominie

W oczekiwaniu na wyniki badań wody pobranej z otworu badawczego GT-1 w Wołominie UM Wołomin analizuje scenariusze zastosowania geotermii w gminie. Możliwości jest [...]
0 komentarzy
Ząbki - Oświadczenie Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności

Ząbki – Oświadczenie Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności

W zawiązku z zaistniałym wypadkiem w dniu 17 września 2023 r. podczas 5. wyścigu EV w trakcie wydarzenia 7. Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych , [...]
0 komentarzy

Pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

W godzinach porannych doszło do wybuchu, a następnie pożaru budynku hurtowni z fajerwerkami przy ul. Nadarzyńskiej w Kobyłce. Na miejscu pracują strażacy i [...]
0 komentarzy

Mazowsze zakończyło największy w historii zakup pociągów!

61 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Kolei Mazowieckich jest już na torach. Rekordowe w skali kraju zamówienie KM zakończone! Pociągi dostarczyła spółka Stadler Polska. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.