W minionym tygodniu główną przyczyną interwencji PSP Wołomin i jednostek OSP z terenu powiatu wołomińskiego były pożary i wypadki drogowe.
20 września
W miejscowości Franciszków doszło do pożaru stodoły.

Również w poniedziałek doszło do pożaru altany mieszczącej się na terenie posesji przy ul. Leśnej w Ząbkach.
21 września
22 września
Poważny wypadek na drodze z Radzymina na Zawady. Jedna osoba poszkodowana i zniszczony pojazd to efekt zderzenia z drzewem. Konieczne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.
Do pożaru bel słomy doszło w miejscowości Małopole. W akcji gąsieniczy oprócz PSP Wołomin (posterunek w Tłuszczu) uczestniczyły także jednostki OSP z Dąbrówki, Chajęt, Kołakowa oraz OSP Lasków.
23 września
Do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło w Ząbkach u zbiegu ulicy Żołnierskiej i Szwoleżerów.

W czwartek jeden z pacjentów zbił szybkę od ROP i załączył alarm przeciwpożarowy w szpitalu Drewnica w Ząbkach przy ul. Rychlińskiego.


24 września
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki na trasie S8, w okolicy węzła Kobyłka.
Tego samego dnia w miejscowości Szczepanek samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala.
Strażacy z OSP Marki zajmowali się pochylonymi i powalonymi na domy dzrewami oraz usuwali miejscowe zagrożenia.
25 września
W sobotę strażacy zostali zadysponowani do kolizji na drodze ekspresowej w miejscowości Emilianów.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Ponad 68 mln zł z KFS dla Mazowsza w 2026 roku!
Boże Narodzenie po mazowiecku
Zderzenie osobówek w Ząbkach
Samochód osobowy uderzył w drzewo
Zderzenie osobówek na S8. Jedno z aut przewróciło się na bok.
11 nowych FLIRT-ów dla Kolei Mazowieckich
Co się wydarzyło 5 grudnia w Ząbkach?! Magia, emocje i świąteczny klimat!
Mazowsze wybrało patronów 2026 roku
Pożar w przychodni w Kobyłce



















