Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów do udziału w projekcie kulturalno-edukacyjnym realizowanym z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległość.
Jest to mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa umieszczona na mobilnym module ekspozycyjnym, prezentująca historię polskiej drogi do odzyskania niepodległości. Wystawa zapewni widzom niepowtarzalne wrażenia bezpośredniego obcowania z wydarzeniami i postaciami historycznymi. Pozwoli dotknąć, poznać i doświadczyć historii.
Wirtualny Teatr Historii ?Niepodległa? odwiedzi Wołomin ? parking przy kościele Św. Józefa Robotnika, ul. Piłsudskiego 44, w dniach od 30 września do 3 października br.
Informacje organizacyjne
30 września w godz. 15.00 ? 18.00
1 października w godz. 15.00 ? 18.00
2 października w godz. 10.00 ? 18.00
3 października w godz. 10.00 ? 16.00
-
Grupy 15 osobowe będą zwiedzały wystawę z przewodnikami przez 30-40 minut,
po wyjściu wchodzi kolejna grupa zwiedzających. -
Prosimy szkoły o zgłaszanie grup, jednak zastrzegamy, że mogą nastąpić nieprzewidziane przesunięcia czasowe w zwiedzaniu wystawy.
-
Stanowiska rzeczywistości wirtualnej VR przeznaczone dla osób powyżej 12 r.ż.
-
Zwiedzanie wystawy dla wszystkich jest bezpłatne
-
Każdy zwiedzający – dzieci i dorośli są zobowiązani do posiadania maseczek. Środki do dezynfekcji będą dostępne na miejscu.
-
Zwiedzanie wystawy indywidualne 2 i 3 października bez wcześniejszego zgłoszenia
Koordynatorem projektu jest Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie
Szczegóły na stronie www.fabryczka.com.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DO ZWIEDZANIA NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ MOBILNEJ WYSTAWY W POLSCE
Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Dyrektor Programu Niepodległa Jan Kowalski oraz proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie ks. Jacek Pawlicki
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Nowa perspektywa – nowe fundusze

Informacje z Mazowsza

Napad na sklep w Kobyłce – znamy termin pierwszej rozprawy w sądzie

„Skorpion” złapał złodziei w trakcie demontażu auta

Trwa rekultywacja zamkniętej kwatery wysypiska w Starych Lipinach

Oświadczenie w sprawie konferencji prasowej Burmistrz Wołomina

Kolejne składowisko podejrzanych pojemników w Wołominie – konferencja prasowa w urzędzie miasta

Dzień otwarty i obchody Dnia Matki w przychodni MAK-MED

Budowa wiaduktu nad linią kolejową na ulicy Chełmżyńskiej coraz bliżej.
