W Urzędzie Miejskim w Wołominie powołano specjalny zespół, który ma za zadanie otoczenie baczną opieką drzew na terenie gminy.
Zadania Zespołu::
– przygotowanie procedur wewnętrznych dotyczących ochrony drzew w związku z planowanymi i prowadzonymi przez gminę Wołomin procesami inwestycyjnym;
– planowanie działań informacyjnych kierowanych do mieszkańców gminy o nasadzeniach, wycinkach i innych decyzjach w sprawie drzew;
– współpraca z zarządcami terenów zieleni niestanowiących własności gminy Wołomin, ale znajdujących się w jej granicach administracyjnych;
– planowanie działań informacyjno – edukacyjnych na temat roli i znaczenia drzew w ekosystemie miejskim;
– prowadzenie dialogu społecznego na temat nowych i innowacyjnych rozwiązań, które mogą służyć ochronie drzew.
Zespół składa się z pracowników Wydziałów: Ochrony Środowiska, Inwestycji, Planowania Rozwoju i Rewitalizacji oraz Mediów i Komunikacji. W zespole działa również Miejski Ogrodnik i przedstawiciele kierownictwa Urzędu. W pracach Zespołu uczestniczyć będą zaproszeni eksperci. Zapraszamy również Państwa do wspólnej pracy i przesyłania swoich pomysłów, wniosków i uwag na adres e-mail: drzewa@wolomin.org.pl
Więcej informacji z Wołomina
Wołomin – Debata nad Raportem o stanie gminy za 2025 rok
Wołomin – Komunikat Burmistrza w sprawie bonu ciepłowniczego
Tata też czyta! Biblioteka w Wołominie zaprasza do wyjątkowego konkursu fotograficznego
Historyczny sukces Błażeja Wawrzeńczyka. II kategoria szachowa dla ucznia ze Starych Grabi
