15 maja na drodze wojewódzkiej nr 631, przecinającej Zielonkę – jednej z głównych arterii komunikacyjnych powiatu wołomińskiego – doszło do groźnego potrącenia pieszego. Z pierwszych ustaleń wynika, że poszkodowany, którego tożsamość nie została oficjalnie podana do wiadomości, odniósł obrażenia.
Szybka reakcja służb ratowniczych
Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wołominie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki. Strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Dodatkowo w akcji uczestniczyli funkcjonariusze policji, którzy rozpoczęli czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. Prowadzone były oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu,
Konieczne działania infrastrukturalne i edukacyjne
Eksperci ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego podkreślają konieczność nie tylko zwiększania liczby przejść dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną, ale również intensyfikacji działań edukacyjnych – zarówno wśród kierowców, jak i samych pieszych. Statystyki pokazują, że nieprzestrzeganie przepisów przez jedną lub obie strony jest najczęstszą przyczyną takich wypadków.

Apel służb
Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w terenie zabudowanym i podczas pogorszonej widoczności. Pieszym przypominają natomiast o obowiązku upewnienia się, że mogą bezpiecznie wejść na jezdnię.
Trwające dochodzenie ma odpowiedzieć na pytanie, czy przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości przez kierowcę, błąd pieszego, czy też niewystarczające zabezpieczenie newralgicznego odcinka drogi.
fot: st. sekc. Marcin Duszny / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!
Pożar autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd stanął w płomieniach, ogień uszkodził ekrany akustyczne
Kierowca „przewozu osób” z zarzutami za przestępstwo drogowe
Wykorzystali chwilę nieuwagi i ukradli 60 tysięcy złotych

