Ciechanowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Para grożąc 72-latkowi w jego domu, zażądała pieniędzy. Gdy senior odmówił, mężczyzna zaczął uderzać go po całym ciele. Napastnicy usłyszeli zarzuty, grozi im do 15 lat więzienia. Wobec 30-latka Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
W minionym tygodniu (15.05) kilka minut po godz. 18 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 72-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że został on zaatakowany w swoim domu przez dwie osoby: mężczyznę i kobietę. Para grożąc seniorowi, zażądała wydania pieniędzy. Gdy ten stanowczo odmówił, mężczyzna zaczął uderzać 72-latka pięściami po całym ciele. Sprawcy uciekli bez łupu, a zdezorientowany pokrzywdzony poprosił sąsiadów o wezwanie pomocy. 72-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Po wnikliwym wykonaniu wszystkich czynności, które pomogły ustalić dokładny przebieg zdarzenia i tożsamość pary podejrzanej o dokonanie tego przestępstwa, ciechanowscy policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami powiatu ciechanowskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu usiłowania rozboju. W miniony piątek (17.05) Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za popełnione przestępstwo 30-latkowi i 29-latce grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zdarzenie drogowe w Nowych Lipinach
Dachowanie w miejscowości Kury. Interwencja służb ratunkowych po groźnym zdarzeniu drogowym
Zderzenie czołowe busa i osobówki na DK62
Zarzuty dla kobiety, która po ulicy chodziła z nożem
Nietrzeźwy kierowca spowodował groźne zdarzenie na S7
1,6 promila, brak uprawnień i czołówka – dwa poważne zdarzenia drogowe
Policja zatrzymała 53-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ojczyma
Prawie 3 kg narkotyków ukrył na balkonie – został tymczasowo aresztowany
Wjechał w słup oświetleniowy. W aucie miał narkotyki.
Zderzenie ciężarówki i trzech samochodów osobowych na DW632. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Zderzenie trzech pojazdów. Kierowca Volvo trafił do szpitala
Policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę – wideo
Pracowita niedziela strażaków w Sochaczewie
Poważny wypadek na S8. Na miejscu lądowały helikoptery LPR

