Zapach marihuany na klatce schodowej doprowadził policjantów do mieszkania, w którym rozegrały się wyjątkowo niebezpieczne sceny. 38‑letni mężczyzna i 40‑letnia kobieta zaatakowali funkcjonariuszy. Posypały się wyzwiska, groźby pozbawienia życia, a w pewnym momencie doszło nawet do pogryzienia policjantów. Oboje agresorzy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.
Rozbierali skradzione samochody na części. Wpadli podczas policyjnej akcji.
Policjanci niejednokrotnie spotykają się z agresją osób, wobec których podejmują interwencje. To właśnie funkcjonariusze najczęściej stają się celem ataków ze strony osób zatrzymywanych za przestępstwa lub wykroczenia. Tak było również w miniony poniedziałek, 27 kwietnia 2026 r., kiedy kryminalni z ciechanowskiej komendy, patrolując jeden z bloków przy ul. Narutowicza, wyczuli na klatce schodowej charakterystyczny zapach marihuany. Trop zaprowadził ich do mieszkania, w którym przebywało osiem osób.
Na widok policjantów 40‑latka i 38‑latek zaczęli zachowywać się agresywnie. Wyzywali funkcjonariuszy wulgarnymi słowami, a kobieta groziła, że ich zabije. Sytuacja szybko eskalowała – oboje rzucili się na policjantów, szarpiąc ich, popychając i kopiąc. W pewnym momencie kobieta ugryzła dwóch funkcjonariuszy, powodując u nich zadrapania i siniaki. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili napastników. W mieszkaniu znaleziono marihuanę.
38‑latek i 40‑latka zostali zatrzymani. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz posiadania środków odurzających.
Kobieta odpowie za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz groźby karalne. Obojgu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
asp. Magda Sakowska/KPP w Ciechanowie/MS
Więcej wiadomości z Mazowsza
Potężne zderzenie trzech pojazdów na DK50 w Kozarzewie. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
Ponad 3,5 kg narkotyków i ponad 320 tys. zł. Żandarmeria zatrzymała żołnierza i dwie osoby cywilne w Markach i Ząbkach
Kierował zestawem pomimo zatrzymanego prawa jazdy
Przyjechał przed sklep w stanie nietrzeźwości. Miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów
Stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości
Pijany rowerzysta potrącił pieszego
Pod pretekstem usunięcia awarii wody próbowali okraść 90-letnią seniorkę
Dwa pożary w Jaskółowie w ciągu dwóch dni. Najpierw spłonęła ciężarówka, później ogień objął pole i bele słomy
Niemal 200 km/h na trasie S8. Grupa SPEED przerwała szaleńczą jazdę kierowców BMW i Mercedesa
Jeździł mimo cofniętych uprawnień i kolejnych zatrzymań. Leszek G. trafił na trzy miesiące do aresztu
Akt oskarżenia w sprawie narkotykowego procederu. 228 kilogramów środków nie trafiło na rynek
Wielki pożar salonu i warsztatu na Targówku pod lupą prokuratury. Spłonęły także samochody klientów
Pieniądze zbierane na leczenie mieszkańca Siedlec wydał na…papierosy i alkohol
Szałas w głębi lasu nie pomógł. 61‑latek zatrzymany

