Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę na skrzyżowaniu ulic Szkolne i Wyszyńskiego w Jabłonnie. Kierująca skodą najprawdopodobniej wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i doprowadziła do zderzenia z osobowym volvo. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym trójka dzieci.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 14.00 w minioną sobotę. na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Wyszyńskiego w Jabłonnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenie wynika, że kierująca skodą 43-latka nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej barwę koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie. Zignorowanie tego sygnału doprowadziło do zderzenia z osobowym volvo, którym kierował 44-latek. Na skutek tego zdarzenia cztery osoby, kierująca skodą oraz trójka dzieci z volvo, zostały przetransportowane go szpitala. Kierowcy osobówek byli trzeźwi. Teraz policjanci w prowadzonym postepowaniu będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.
Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Nie przecenianie własnych umiejętności podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie trzeźwości za kierownicą.
Jeszcze raz przypominamy o kilku, podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach:
• PRZESTRZEGAJ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO znajomość i przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
• ZADBAJ O STAN TECHNICZNY POJAZDU regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, w tym hamulców, świateł, opon i płynów eksploatacyjnych, zapewnia bezpieczną jazdę.
• PORUSZAJ SIĘ Z DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚCIĄ przekraczanie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko wypadku i jego powagi.
• NIE KIERUJ POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB SUBSTANCJI ODURZAJĄCYCH alkohol i narkotyki zmniejszają zdolności psychofizyczne, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku.
• BACZNIE OBSERWUJ OTOCZENIE DROGI pozwali uniknąć niebezpieczeństw.
• ZAWSZE ZAPINAJ PASY BEZPIECZEŃSTWA są one najważniejszym elementem ochrony w przypadku wypadku drogowego.
• ZADBAJ O ODPOWIEDNI ODPOCZYNEK jazda „przy zmęczeniu” zmniejsza skupienie i reakcje, co może prowadzić do wypadku. Zadbaj o odpowiednią ilość snu przed podróżą.
• NIE UŻYWAJ TELEFONU KOMÓRKOWEGO to może odwrócić Twoją uwagę od drogi.
• BĄDŹ CIERPLIWY I WYROZUMIAŁY szacunek i wyrozumiałość dla innych użytkowników dróg pomagają stworzyć bardziej bezpieczne środowisko dla wszystkich.
• NOŚ ODBLASKI jako pieszy i rowerzysta, bądź widoczny dla kierowcy, daj się zauważyć.
kom. Justyna Stopińska/ foto PSP Legionowo
Więcej wiadomości z Mazowsza
Groźny wypadek w Nowinkach. Auto wypadło z drogi i rozbiło się w przydrożnym rowie
Był pewny ze wygrał BMW – mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił ponad 18 tysięcy złotych
Płomienie sięgały wysoko! Dramatyczny pożar auta po zmroku.
Tragedia na Ursynowie. Pożar przy Migdałowej pochłonął cztery życia
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Policjanci zlikwidowali laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono 90kg środków psychoaktywnych. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Wieczorna akcja strażaków w Marianowie. Ogień strawił samochód osobowy, a sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.
Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Tir w rowie. Kierowca i pasażer wypadli przez szybę.
Nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklistka trafiła do szpitala.
Areszt dla sprawcy awantury domowej. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Pijany kierowca z dzieckiem w aucie. Odpowie za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo
Zderzenie dwóch aut na DK50 – wyglądało poważnie, finał zaskakuje
Ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w Nieporęcie. 22-latek stracił prawo jazdy i zapłaci 5000 zł.
