Zgodnie z zapisami ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, od 1 lipca 2021 roku została uruchomiona, przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).
Od tej daty, wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek zgłosić rodzaj urządzenia wykorzystywanego do ogrzewania domu/lokalu mieszkalnego, ogrzewania wody itp.
Deklaracje można składać za pomocą portalu ZONE.
Część deklaracji wpływa również pisemnie, aby uniknąć błędów w ich wypełnianiu można zapoznać się z przykładowymi wypełnionymi egzemplarzami:
(dla budynków i lokali mieszkalnych)
(dla budynków i lokali niemieszkalnych)
Formularze czyste, do wypełnienia i złożenia
Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajduje się kompendium wiedzy dot. CEEB.
WAŻNE! Składanie deklaracji rozpoczęło się 1 lipca 2021 r. od tego dnia właściciel/zarządca budynku, który już istnieje ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji. Natomiast w przypadku nowego budynku, w którym zostało uruchomione źródło ciepła/spalania paliw ? termin na złożenie deklaracji wynosi 14 dni.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
XXV sesja sejmiku
Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy na Mazowszu
