Finał z głową w powiecie wołomińskim

31 stycznia po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem Finał z głową. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. a naszego powiatu wsparli WOŚP kwotą niemal 600.000 złotych.

Na zakończenie tegorocznego finału zadeklarowana kwota wyniosła w skali kraju 127 495 626 złotych. Swoją cegiełkę dołożyły do niej także sztaby z Powiatu Wołomińskiego. To jednak nie koniec ? na konta sztabów nadal wpływają pieniądze z aukcji.
Po raz szesnasty z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrały Marki. W minioną niedzielę od samego rana na mareckich ulicach można było spotkać 102 kwestujących wolontariuszy, nie zabrakło licytacji oraz występów artystycznych. Na konto mareckiego sztabu obecnej wpłynęło aż 150 464 zł
? Ten wynik doskonale obrazuje jak wielkie serca mają mieszkańcy Marek. Pomimo pandemii i panujących obostrzeń, dzięki ofiarności darczyńców z wielkim sercem, którym zawdzięczamy gadżety na licytacje, ale także możliwość organizacji tak zacnej imprezy; dzięki wsparciu Jacka Orycha, burmistrza Miasta Marki oraz pracy wszystkich członków sztabu i wolontariuszy możemy pochwalić się kwotą 150 464 zł!
Sztab Marki rozpoczął przygotowania do Finału już w październiku 2020 r. Kwestowanie zaczęliśmy od 15 grudnia, kiedy to na terenie mareckich i okolicznych punktów handlowo-usługowych pojawiły się puszki z logo 29. Finału WOŚP. Podobnie jak rok temu działała też nasza eSkarbonka. Nie zabrakło, aukcji, licytacji i oczywiście transmisji na żywo ze studio WOŚP Marki. Można było obejrzeć koncerty z udziałem lokalnych artystów, występy dzieci z mareckich szkół, spotkania kulinarne i wiele innych ciekawostek. Wszystko odbywało się w sposób bezpieczny i dostosowany do wymogów sanitarnych. Między występami zarezerwowaliśmy czas na licytacje i sprzedaż zebranych gadżetów. Ten rok jest wyjątkowy, ale Marki zawsze dają radę. – mówi Maria Krzyżanowska, szefowa mareckiego sztabu WOŚP
Ogromne kwoty na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy uzbierały sztab Wołomin i sztab Duczki. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji, ciekawe fanty oraz koncerty.
– Sztab Wołomin grał w tym roku mobilnie i zebrał ponad 160 000 złotych. 30 i 31 stycznia na ulicach miasta i gminy Wołomin można było zobaczyć londyński autobus, który pełnił zarazem rolę estrady, na której zagrzewali Wołominiaków do grania z orkiestrą Dorota Kruszewska i Dominik Borkowski. Pojawiły się także gwiazdy m.in. zespół B-QLL, Discoboys, Spontan, a także Jacek Pieniążek vel Chuck Noris i Mariusz Konfiszer vel Sylwester Stallone. Było głośno, kolorowo i wesoło, zresztą jak zawsze w Wołominie. Na ulice miasta wyszło 200 wolontariuszy, którzy mimo mroźnej pogody zbierali na laryngologie i diagnostykę głowy u najmłodszych dzieciaczków.
W niedzielę prowadziliśmy licytacje i relacje live na specjalnie utworzonej facebookowej stronie GramyBoKochamy. Można było wylicytować m.in. voucher na duży tort, voucher na tatuaż formatu A4, kurs na prawo jazdy, gadżety WOŚP, okulary Jurka Owsiaka, kask rowerowy ręcznie malowany oraz wiele innych ciekawych przedmiotów, a na sam koniec Złote Serduszko WOŚP. Nie zabrakło także światełka do nieba i eSkarbonki, która działa już od 20 grudnia ubiegłego roku. Nadal trwają nasze aukcje na portalu Allegro zapraszamy do aktywnego śledzenia i licytacji. Relacjie online poprowadziła ze mną niezastąpiona Gosia Kosik ? mówi Marcin Kruszewski, szef Sztabu WOŚP w Wołominie.
? Sztab WOŚP Duczki zebrał w tym roku blisko150 000 złotych! Złote serduszko zostało sprzedane za
14 000 zł Nie zabrakło transmisji na żywo, licytacji i aukcji internetowych, na Allegro wystawiliśmy ich ponad sto, w tym takie perełki jak możliwość wylicytowania obiadu z dziewczętami z zespołu Zespół ?Top Girls? lub posłem Krzysztofem Gawkowskim, profesjonalne pompony cheerleaderki Cheer Angels czy też biżuterię ofiarowaną przez Elżbietę Radwan, burmistrz Wołomina ? podsumowuje 29. Finał WOŚP Wojciech Plichta, szef Sztabu w Duczkach. W tym roku współpracowaliśmy też z gminą Klembów, na naszych akcjach można było licytować m.in. posadę Wójta Gminy Klembów i voucher na jedną noc dla dwóch osób wraz z kolacją w Dworze Klembów. Dziękuję członkom sztabu, wolontariuszom i darczyńcom, że jesteście z nami już kolejny rok. To dzięki Wam gra orkiestra, i będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej dodaje szef duczkowskiego sztabu.
12 670,39 zł to kwota jaką zebrali podczas 29 finału WOŚP mieszkańcy gminy Klembów. WOŚP wspierali też strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach Krusze, Roszczep, Klembów i Dobczyn.
44 420 zł trafiło do kwestorskich puszek, a 4522 zł do eSkarbonki kobyłkowskiego sztabu WOŚP.
? To 26. Finał, w którym zagrała kobyłkowska ?Trójka?. W tym roku zebraliśmy łącznie 48 942 zł. Atrakcji, zresztą jak co roku, nie zabrakło. Można było m.in. wylicytować voucher na pyszny obiad dla czterech osób ugotowany przez burmistrz Edytę Zbieć, naturalne, glicerynowe mydełka wyprodukowane przez 9-letniego Antka i jego mamę Edytę czy 20 pysznych pączków z Pracowni Cukierniczej ,,Zagoździński”, które do zwycięzcy aukcji dostarczy radny powiatowy Artur Rola.
Sztab WOŚP Kobyłka liczył łącznie ponad 90 wolontariuszy, z których aż 71 wyruszyło kwestować na terenie Kobyłki. Wypełnione monetami i banknotami kolorowe puszki, czerwone serca przyklejone do kurtek to najlepszy dowód na to, jak wielkie serca mają mieszkańcy naszego miasta. Planowaliśmy pobiec, by policzyć się z cukrzycą, mieliśmy rozegrać turniej siatkarski, lecz pandemia te plany skorygowała. Jednak nie rezygnujemy, pobiegniemy i zagramy w pierwszym możliwym terminie, a cel pozostaje charytatywny – na rzecz Fundacji WOŚP. Jestem pełen podziwu i uznania dla wszystkich wolontariuszy. Dziękuję również służbom mundurowym, które dbały o nasze bezpieczeństwo. Gorące
i pełne wdzięczności podziękowania kieruje do rodziców kwestujących dzieci i młodzieży oraz darczyńców, którzy wspierali wolontariuszy dobrym słowem i hojnie zasilali ich puszki. – mówi Tomasz Szturo, szef kobyłkowskiego Sztabu WOŚP.
Tegoroczny finał WOŚP w Radzyminie był zupełnie inny niż wszystkie poprzednie. Chociaż bez oficjalnego sztabu i wolontariuszu zbierających datki do puszek, Radzymin zagrał z Orkiestrą uruchamiając studio telewizyjne w dniu Finału i tworząc własną eSkarbonę, do której wpłacane były darowizny oraz należności z tytułu wylicytowanych przedmiotów i usług przeznaczonych przez ofiarodawców na rzecz WOŚP.
? Studio online wystartowało 31 stycznia o godz. 16:00 .Podczas czterogodzinnej transmisji można było posłuchać wywiadów z ludźmi związanymi z Radzyminem, prowadzącymi tu działalność kulturalną lub społeczną i zaangażowanymi w akcję zbiórki pieniędzy, zobaczyć pokazy radzymińskich klubów sportowych i tanecznych, obejrzeć mini-koncerty. Podczas trwania programu kończone były licytacje przedmiotów i usług ofiarowanych przez radzymińskich przedsiębiorców, samorządowców, społeczników, ludzi sportu i kultury.
W eFinale WOŚP Radzymin udział wzięli m.in. burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Jolanta Boguszewska, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin i przedstawiciele nowo otwieranej w Radzyminie Sceny Cegielnia. Wywiadu udzielili Tomasz Libner ? radzymiński społecznik, Marcin Gruca ? twórca klubu KAMYK Radzymin MTB Team, Piotr Maślak – dziennikarz Radia TOK FM i Norbert Tytoń ? właściciel pracowni Jubiler BT Radzymin, fundator srebrnego oraz złotego medalionu 29 Finału WOŚP w Radzyminie. Nasz wirtualny sztab prowadził łącznie 15 licytacji. Licytowane były m.in. srebrny i złoty medalion 29 Finału WOŚP w Radzyminie, karnet na organizację urodzin dla dziesięciorga dzieci w Sali Li-La Przyjęcia okolicznościowe, vuchery na badania USG w Centrum Medycznym Panorama w Radzyminie, rzeźba autorstwa Magdaleny Karłowicz, pakiet trzech darmowych konsultacji z logopedą Małgorzatą Walkiewicz-Kamińską, jeden dzień z burmistrzem Radzymina czy kolacja z burmistrzem Radzymina. Z samych licytacji udało się zebrać blisko 12 tys. zł. Łącznie w ramach eFinału WOŚP do radzymińskiej eSkarbony wpłynęło 19 060 zł. Radzyminiacy wpłacali także do puszek, które można było znaleźć m.in. w sklepach Żabka, czy u wolontariuszy ze sztabów zarejestrowanych w okolicach i kwestujących w Radzyminie. Wszyscy razem zapracowaliśmy na ogólnopolski rekord tegorocznej zbiórki. ? mówi Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin
Wielkim sukcesem mogą poszczycić się Ząbki, gdzie zebrano 42 754 zł
? 29 Finał WOŚP w Ząbkach przebiegał w tym roku w spokojnej i bardzo ciepłej atmosferze. Zbiórki ząbkowskich wolontariuszy trwały w sumie dwa dni. W sobotę wolontariusze Stowarzyszenia SZTAB ZĄBKI kwestowali na terenie Bazaru Ząbki oraz marketu OBI w Ząbkach. Również, już od kilkunastu dni, Ząbkowanie mogli wrzucić datki do jednej z puszek stacjonarnych, które były dostępne w kilku miejscach na terenie miasta.
Stowarzyszenie SZTAB ZĄBKI prowadzi również ponad 100 licytacji na rzecz WOŚP na portalu Allegro, gdzie do wylicytowania są między innymi vouchery na weekend z Toyotą, dzięki wsparciu Grupy Cygan, właściciela Toyota-Marki, czy egzemplarz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z autografem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Licytacje potrwają aż do 10 lutego. Według wstępnych szacunków, ząbkowski Sztab WOŚP zebrał kwotę około 42 754 zł 65 gr Było to możliwe tylko dzięki nieocenionej pracy i zaangażowaniu wolontariuszy i ogromnemu sercu mieszkańców Ząbek. Wszystkim dziękujemy z całego serca. Dla WOŚP gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Siema! – mówi szef ząbkowskiego sztabu Piotr Duda.

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Ząbki Dance Championship i Puchar Polski

Ząbki Dance Championship i Puchar Polski Fit Kid

Ząbki Dance Championship jest drugą odsłoną Turnieju Tańca Sportowego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Ząbki Pani Małgorzaty Zyśk. ZDC odbył się w konkurencjach [...]
0 komentarzy

Na rozmowy o koalicjach jest zbyt wcześnie

O aktywności i przebudowie struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie wołomińskim, współpracy z Zarządem Powiatu Wołomińskiego, przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 631 z ulicą Dworkową [...]
0 komentarzy

83. rocznica pobytu mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Krubkach-Górkach

W niedzielę 2 października odbyły się uroczystości poświęcone 83. rocznicy pobytu  mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Krubkach-Górkach. W ramach obchodów odbył się [...]
0 komentarzy

Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Adam Lubiak, Starosta Wołomiński

Drogi, przejazdy, chodniki, ścieżki rowerowe – to niemalże dyżurne tematy na lokalnych formach społecznościowych chyba we wszystkich gminach w Polsce nie tylko w [...]
0 komentarzy
burmistrz Ząbek

Inwestycyjne plany Miasta Ząbki

– Miasto Ząbki nieustannie się rozwija. Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców niezbędne są inwestycje w infrastrukturę drogową, edukacyjną oraz miejsca rekreacji. Wymaga to [...]
0 komentarzy

Radzymin przekazał Ukrainie karetkę

Gmina Radzymin, w dniu 30 września br., przekazała na rzecz Ministerstwa Obrony Ukrainy jedną z karetek Centrum Medycznego w Radzyminie. Ambulans przeszedł kompleksowy [...]
0 komentarzy

Wreszcie! Trwają roboty przy węźle „Wołomin” do S8

– Od kilku dni pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych intensywnie pracują przy wiadukcie na węźle „Wołomin”, wykonując m.in.: naprawę i uzupełnienie elementów brukarskich, czyszczenie [...]
0 komentarzy

Ząbki – autobusami 145 i 112 dojedziemy do II linii metra.

Od środy 28 września metro dojeżdża do 3 nowych stacji II linii metra na Targówku: Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Dzięki temu z Ząbek będziemy mogli dojechać [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w rejonie energetycznym

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 3 do 6 października planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Życie na sygnale – kronika zdarzeń i wypadków: 17 – 29 września

Życie na sygnale – kronika zdarzeń i wypadków: 17 – 29 września

Poważny pożar wybuchł w bloku mieszkalnym przy ulicy Stary Rynek w Radzyminie. Kilkuosobowa rodzina z dziećmi została uwięziona na jednym z pięter. Z [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.