LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich w Mieście „Cudu nad Wisłą”. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2024 ponownie ze świetną frekwencją zawitał do Radzymina. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało aż 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton! Bazą wyścigów amatorów MTB była Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

– Do Radzymina wracamy zawsze z wielką przyjemnością – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To bardzo atrakcyjny, pofałdowany i techniczny teren. Radzymińska trasa przebiega na interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Forcie Beniaminów. Cieszymy się, że wspólnie z władzami Gminy Radzymin co roku już od 11 lat tworzymy największe kolarskie święto w Mieście „Cudu nad Wisłą”.

Na dystansie MAX (55 km) zwyciężył Łukasz Góralewski, finiszując przed Adrianem Kuczyńskim (obaj z KK Catena Wyszków) i Wojciechem Dąbkowskim (Logwin Poland). Wśród kobiet triumfowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Anną Rząsowską (RoweryDuda Team) i Dominiką Sadowską (Damovo Bike Team).

Trasę MINI (35 km) najszybciej pokonał Tomasz Siewierski (Vortune Equity Bike Team), wyprzedzając Patryka Białka (KK Catena Wyszków) i Pawła Słupka (Play Ciechanów Bike Team). W gronie kobiet wygrała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Skurą (MSR & Toyota Grupa Cygan) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

W Radzyminie odbył się jednocześnie drugi etap zaliczany do klasyfikacji generalnej DECATHLON. To seria pięciu wyścigów z kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon 2024 na dystansach MINI i MAX, organizowana przy współpracy z marką Decathlon. Kolejne punkty do klasyfikacji DECATHLON będzie można zdobywać w Markach, Otwocku i warszawskim Wawrze.

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych w Radzyminie ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Zwyciężył Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Mikołajem Krasuskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Mariką Nazaruk (Warszawski Klub Kolarski). Swoje wyścigi Mini Cross miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był Rosti MTB Team, przed KK Catena Wyszków i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Play Ciechanów Bike Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Klimkiewiczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Szkołą Podstawową nr 2 w Radzyminie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Radzymina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Radzymin i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2024 pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 23 czerwca w Gminie Wyszków, a kolarskie miasteczko pierwszy raz znajdzie się w Rybienku Leśnym. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Budowa wiaduktu nad linią PKP na ul. Chełmżyńskiej: utrudnienia dla kierowców

Budowa wiaduktu nad linią PKP na ul. Chełmżyńskiej: utrudnienia dla kierowców

Trwają prace budowlane nad długo oczekiwaną inwestycją – wiaduktem nad linią kolejową PKP Warszawa – Siedlce na ul. Chełmżyńskiej, prowadzącej do Ząbek. Ten [...]
0 komentarzy
Wypadek samochodu z przyczepą kempingową na S8

Wypadek samochodu z przyczepą kempingową na S8

Ten wypadek wyglądał groźnie. Zderzyły się samochód osobowy ciągnący przyczepę kempingową i bus. Wypadek miał miejsce w Trojanach, na trasie S8 17 lipca o godzinie [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 22 do 31 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego.   Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy
Mazowsze idealne na wakacje

Mazowsze idealne na wakacje

Na Mazowszu jest wiele atrakcji, z których można skorzystać w lecie. Rowerzystów, pieszych, miłośników wędrówek i amatorów aktywnego wypoczynku zachwycą urokliwe mazowieckie szlaki [...]
0 komentarzy
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024

W ciągu ostatniej doby w wypadkach drogowych zginęło 3 osoby. Od początku wakacji ofiar śmiertelnych na drogach naszego kraju było 128. Policja prezentuje [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.