Kolejny sezon w miejskich wypożyczalniach rowerów w Zielonce i w Markach rozpoczęty.
Od 20 maja można bezpłatnie korzystać z miejskich rowerów w Zielonce. O bezpieczeństwo użytkowników dbają pracownicy OKiS Zielonka. Każdorazowo po zwrocie roweru dezynfekowane są siodełka i kierownice. Zalecane jest również stosowanie rękawiczek.
Wypożyczalnia jest czynna: od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-19:00, a w soboty, niedziele i święta, w godz. 10:00-19:00. Rowery można wypożyczać w recepcji OKiS, wejście od ul. Słowackiego i zwracać je do godziny 21:00 tego samego dnia. Koniecznym jest dopełnienie kilku formalności. Niezbędny jest dowód osobisty. Rowery przekazywane są wraz z łańcuchem zabezpieczającym.Jednoślady zostały specjalnie oznakowane w Stołecznej Komendzie Policji.
Od 6 maja można korzystać z mareckiego systemu miejskich rowerów. Operator KołoMarka ? firma Nextbike ? przeprowadziła dezynfekcję stacji i rowerów. Tego samego dnia ruszył warszawski system Veturilo, który jest kompatybilny z mareckim rozwiązaniem.
Kilka dni teu zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. „Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce ? czytamy na stronie nextbike.pl
Źródło: UM Zielonka, UM Marki i Nextbike.pl
Czytaj także
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
XXV sesja sejmiku
Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy na Mazowszu
