W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Mazowiecki w dniu 9.10.2020 r. wydał decyzję nakładającą na Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie obowiązek realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W dniu 15.10.2020 r. (czwartek) w miejscu Oddziału Wewnętrznego zostanie wydzielony Oddział dla pacjentów z COVID-19. Oddział będzie dysponował 24 łóżkami, z których dwa będą łóżkami intensywnej terapii wyposażonymi w kardiomonitory oraz możliwość przeprowadzania tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
Oddział będzie przyjmować pacjentów z potwierdzonym wynikiem COVID-19.
Świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego zgodnie z obowiązującym systemem TRIAGE.
Pacjenci, których stan zdrowia drastycznie się nie pogorszył, a ich stan NIE ZAGRAŻA bezpośrednio zdrowiu i życiu, będą kierowani do Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Nowa komenda policji w Wołominie coraz bliżej. Podpisano umowę na inwestycję wartą ponad 104 mln zł
Ponad 434 tys. zł dla Powiatu Wołomińskiego. Będą pieniądze na drogę, profilaktykę zdrowotną i wsparcie psychologiczne
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki
„Wesoły Skrzat” ma już 80 lat. Mareckie przedszkole świętuje wyjątkowy jubileusz
Milion złotych dla ząbkowskiej „czwórki”. Szkoła zyska pięć nowych sal lekcyjnych
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim
45 lat pracy dla dzieci i rodzin. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonce świętowała jubileusz
Piętnaście lat aktywności, spotkań i pasji. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu świętował jubileusz
