Za nami pierwsza kolejka Powiatowych Spotkań Piłkarskich ?Better Together?, która to odbyła się 19 września 2020 r. na wołomińskich Orlikach przy ?Ekonomiku? (ul. Armii Krajowej 38) i przy Zespole Szkół nr 3 na ul. Kazimierza Wielkiego 1. Dziewczynki i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych zaczynając od ?Skrzatów? z 2014 roku, kończąc na ?Orlikach? z rocznika 2009.
Idea ?Better Together?
Powstaniu projektu Powiatowych Spotkań Piłkarskich ?Better Together?, przyświeca idea umożliwienia dzieciom o różnych umiejętnościach piłkarskich, startu w rozgrywkach meczowych na poziomie powiatowym. W naszych rozgrywkach biorą udział wyłącznie zawodnicy, którzy nie grają na co dzień w ligach.
Jesteśmy zdania, że najlepszym sposobem na rozwój młodego zawodnika jest rywalizacja z rówieśnikami o zbliżonym poziomie sportowym, której zawodnicy słabsi w mocniejszych klubach nie doświadczają. Nawiązuje do tego nazwa turnieju, ?Better Together? tj. ?Razem lepiej?, która wprost odnosi się do przesłania, które ma w naszej wizji nieść za sobą ów projekt. Końcowy wynik nie jest istotny, liczy się umożliwienie rozwoju poprzez sportową rywalizację meczową.
Celem naszych Spotkań jest integracja środowiska piłkarskiego w tym trenerów, zawodników i ich rodzin. Wyznajemy zasadę, że na tym etapie szkolenia młodych zawodników, wynik jest sprawą drugorzędną, dlatego nie publikujemy rezultatów meczów i klasyfikacji końcowej. Naszym celem jest rozwijanie umiejętności każdego zawodnika poprzez zabawową formę gry i rywalizację meczową, bez zbędnej presji, czy negatywnych emocji.
Pierwsza kolejka za nami
Zawodnicy reprezentowali drużyny: AMP GOOL Wołomin 2014, Orły Zielonka, AMP GOOL Wołomin 2012, Mazur Radzymin, Ząbkovia Ząbki 2011, AMP GOOL 2010, Agape Białołęka, Ząbkovia Ząbki 2010.
Podczas naszych spotkań sędziowie zaopatrzeni byli w zielone kartki Fair Play, które dają możliwość nagradzania zawodników za pozytywne, godne naśladowania zachowania w duchu sportowej rywalizacji. Pierwsze zielone kartki zostały rozdane już w pierwszej kolejce tegorocznej Spotkań.
Od samego rana aż do późnych godzin popołudniowych na boisku panowała sielska, rodzinna atmosfera. Główne założenie zabawy z gry w piłkę w poszanowaniu zdrowych zasad fir play zostało więc wykonane w stu procentach!
Kiedy gramy
Przed nami jeszcze trzy kolejki Spotkań, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
II kolejka: 03-04.10.2020
III kolejka: 10-11.10.2020
IV kolejka i zakończenie rozgrywek: 17-18.10.2020
W imieniu organizatora AMP GOOL, dziękujemy Staroście i Zarządowi Powiatu Wołomińskiego za wsparcie w organizacji projektu. Dziękujemy także Pani Burmistrz Wołomina i Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za udzielenie projektowi swojego patronatu.
Zapraszamy na nasze relacje: www.facebook.com/BetterTogetherPSPWolomin
Better Together/ Razem Lepiej
Więcej informacji
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
XXV sesja sejmiku
Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy na Mazowszu


















