Teresa Urbanowska: Powiatowa Rada Osobowości

? takie określenie przyszło mi na myśl patrząc na skład rady powiatu, którą wybraliśmy w tegorocznych wyborach samorządowych.

Kilka tygodni temu udzielając mi wywiadu Paweł Solis ? ówczesny przewodniczący Rady Powiatu ? wyraził życzenie, że chciałby aby w Wołominie powstała Rada Doświadczonych Samorządowców. Nie spodziewał się chyba jednak, że to marzenie/życzenie tak szybko się spełni. A tu proszę – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – mówisz i masz…

W tej kadencji w radzie powiatu znajdzie się wielu doświadczonych samorządowców – wieloletnich wójtów i burmistrzów z różnych gmin. Z samego Wołomina w Radzie Powiatu spotka się trzech kolejnych burmistrzów: Paweł Solis, Jerzy Mikulski i Ryszard Madziar.

W radzie powiatu spotkamy również byłego już burmistrza Miasta Marki Janusza Werczyńskiego i jego zastępcę Sylwię Matusiak, burmistrza Zielonki Adama Łossana, wójta Klembowa Kazimierza Rakowskiego, wójta Jadowa Stanisława Żaka, wiceburmistrza Tłuszcza Tomasza Czarnogórskiego, wiceburmistrza Wołomina i prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wołominie Ireneusza Maślanego.

W rozpoczynającej się kadencji w radzie zasiądzie również kilku doświadczonych dyrektorów dużych zespołów szkół w tym dwójka dyrektorów szkół ząbkowskich: Karol Małolepszy i Małgorzata Zyśk, Tomasz Szturo dyrektor kobyłkowskiej ?trójki?, Andrzej Olszewski, dyrektor ZS w Klembowie, dyrektor ZEASiP z Wołomina Halina Bonecka, wieloletni dyrektor kobyłkowskiego MOK-u Andrzej Zbyszyński ? to tylko niektóre z osób z bogatym doświadczeniem samorządowym o których śmiało można powiedzieć, że mają silną osobowość i z pewnością Zarząd Powiatu bieżącej kadencji łatwej współpracy z radą miał nie będzie.

W obecnej radzie zabraknie natomiast kilku osób do których obecności w radzie powiatu przez lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Radnym nie został Adam Kopczyński, Konrad Rytel, Rafał Pazio, Mirosław Jusiński, Andrzej Michalik, Marek Szafrański czy wreszcie Ryszard Walczak. O mandat radnego powiatowego nie ubiegał się były starosta Maciej Urmanowski zaś obecny starosta Piotr Uściński zdobył mandat radnego w Sejmiku.

I Sesja Rady Powiatu Wołomińskiego została rozpoczęta i natychmiast przerwana przez Adama Łossana Radnego Seniora (startującego z listy KW Platforma Obywatelska RP). Wznowienie obrad zwołano na 22 grudnia.

Jedno przemyślenie nt. „Teresa Urbanowska: Powiatowa Rada Osobowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.