Mężczyzna, zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, odpowie za podpalenie budynku mieszkalnego oraz kierowanie gróźb karalnych. Do zdarzenia doszło na początku maja w godzinach wieczornych na terenie miejscowości Turów. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Dyżurny KPP w Wołominie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z kanistrem benzyny znajduje się na jednej z posesji w Turowie. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców oraz prawdopodobieństwo, że mężczyzna może dokonać podpalenia, na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Gdy funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Wołominie dotarli na miejsce, budynek już płonął. Policjanci ustalili, że w budynku znajduje się osoba z niepełnosprawnością, w związku z czym niezwłocznie weszli do domu przez okno. W jednym z pokoi znajdowała się osoba starsza, która nie mogła o własnych siłach opuścić płonącego budynku. Policjanci ewakuowali 80- latkę na zewnątrz, przekazali ją wykwalifikowanej opiece medycznej, po czym sprawdzili resztę pomieszczeń, nie ujawniając innych osób.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa, po czym zatrzymali 46- latka, który w chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mężczyźnie trzy zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia życia i zdrowia, dokonania zniszczenia budynku mieszkalnego poprzez podpalenie oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób przebywających w budynku mieszkalnym.
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie osobówki ze śmieciarką w Zaścieniu
Tragiczny wypadek drogowy w Długosiodle.
Zdarzenie na S8 w Kobyłce: auto uderzyło w bariery energochłonne
Strzelał w kierunku auta, ponieważ kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle
Zderzenie dwóch samochodów w Elżbietowie
Policjanci z Zakroczymia zatrzymali 18-latka, który pijany wjechał w budynek sklepu
Okradła seniorkę, szybko wpadła w ręce nowodworskich policjantów
„Bezpieczna A2” z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca – podsumowanie działań
Na Trasie Siekierkowskiej pędził 178 km/h, miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami
„Zdenerwowała mnie narzeczona, więc musiałem odreagować”
Policyjna akcja „Poszukiwany” w powiecie wołomińskim
Zdarzenie drogowe w Nowych Lipinach
Dachowanie w miejscowości Kury. Interwencja służb ratunkowych po groźnym zdarzeniu drogowym
Zderzenie czołowe busa i osobówki na DK62
Zarzuty dla kobiety, która po ulicy chodziła z nożem
wyk. OP/ks
