Festiwal tańca w Zielonce

Piotr Galiński rozmawia z Kamilą Kajak i Łukaszem CzarneckiZa nami tegoroczna impreza numer 1 w powiecie, największe wydarzenie medialne i wielki sukces organizacyjny, czyli ?SKOK Mazovia Cup” – Puchar Okręgu Mazowieckiego w tańcu towarzyskim. Imprezy o takiej randze jeszcze nie było w naszym regionie.Okazuje się, że jak chcemy, to potrafimy – nie musimy jeździć na wielkie wydarzenie do stolicy, możemy zorganizować je w swoim gronie, w równie efektownej oprawie.

Z Anną Głogowską i Marcinem Wrzesińskim - rozmawia z Piotr Galiński

? W turnieju wystartowało 240 par w 28 kategoriach! Poza tym mieliśmy niesamowite pokazy w części galowej. To był jeden z najpiękniejszych turniejów na Mazowszu. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować wraz z Życiem Powiatu Wołomińskiego tak wspaniałą imprezę. Nie odbyłaby się bez wsparcia firmy SKOK ? mówią Ania Głogowska i Marcin Wrzesiński.

Maraton taneczny trwał ponad 13 godzin i zakończył się szaloną galą, która zapadnie w pamięci publiczności na długo. W kuluarach pojawiły się głosy, że to jeden z najpiękniejszych turniejów na Mazowszu i spokojnie można zorganizować w Zielonce imprezę rangi Grand Prix Polski.

Puchary rozdano w 28 kategoriach – od 7-latków, tańczących w klasie ?E” (kombinacja sześciu tańców) po tancerzy w klasie ?A”, rywalizujących w standardzie i latino. Wszystkie wyniki można znaleźć na stronach www.zyciepw.pl oraz www.mazoviacup.info.

Przy pełnej widowni Hali Sportowej w Zielonce – największym obiekcie widowiskowym w powiecie – 240 par (licząc kategoriami) tańczyło na specjalnie rozłożonym parkiecie. Rywalizację oceniali profesjonalni sędziowie z całej Polski. Znakomita strona techniczna – oświetlenie, dźwięk, muzyka oraz wiele dodatkowych efektów – stworzyła atmosferę tanecznej fiesty.

Danuta Niemczynowicz i Piotr Galiński Galę poprowadzili Danuta Niemczynowicz oraz znany z ?Tańca z gwiazdami” świetny choreograf Piotr Galiński. Główna część imprezy trwała niemal trzy godziny.

Anna Głogowska i Marcin Wrzesiński - Pokazy na Gali Pucharu OkręguPoza rywalizacją par tanecznych najwyższych klas, mogliśmy obejrzeć kilka efektownych pokazów. Nasza para mistrzowska, a zarazem jedni z organizatorów, Anna Głogowska i Marcin Wrzesiński, zatańczyli show do muzyki z legendarnych musicali ?West Side Story” oraz ?Kabaret” i zebrali bodaj największe brawa zielonkowskiej publiczności.

Prawdziwym hitem był występ formacji Caro Dance – tegorocznych Mistrzów Świata Jazz i Modern Jazz z Nowego Jorku, najlepszej polskiej grupy tanecznej z niesamowitą 10-latką Karoliną Bartoń na czele.

wicemistrzowie świata w hip-hop Wojtek Krawczuk i Agata Deręgowska

Zatańczyli dla nas również inni polscy ambasadorowie tańca – wicemistrzowie świata w hip-hop Wojtek Krawczuk i Agata Deręgowska.

 

Nie zabrakło tancerzy z ?Tańca z gwiazdami”, czyli Kamili Kajak i Łukasza Czarneckiego oraz Agnieszki Pomorskiej i Roberta Kochanka.

Mariusz Gazda - Prezes SKOK Wołomin podczas wręczania nagród Głównym sponsorem turnieju był SKOK Wołomin, z prezesem Kasy Mariuszem Gazdą na czele. Bez jego wsparcia trudno byłoby zorganizować w Zielonce tak poważną imprezę.

Nasza gazeta ?Życie Powiatu Wołomińskiego” również przyczyniła się do sukcesu turnieju, byliśmy jego głównym promotorem i organizatorem.

Skupiliśmy wokół siebie wielu ludzi dobrej woli, bez których zaangażowania sukces nie byłby możliwy. Wielkie podziękowania za bezinteresowną pomoc należą się Piotrowi Wyszyńskiemu.

Za życzliwość i wsparcie dziękujemy staroście powiatu wołomińskiego Maciejowi Urmanowskiemu. Słowa uznania kierujemy również w stronę burmistrzów: Zielonki – Adama Łossana oraz Kobyłki – Roberta Roguskiego, a także Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce.

?SKOK Mazovia Cup” okazał się także wielkim wydarzeniem medialnym, widzowie mogli oglądać dwa wejścia na żywo w Superstacji oraz relację w TVP Warszawa. 29 grudnia o 18 transmisję z Gali zobaczymy w TELE5.

Więcej zdjęć i filmy na naszej stronie: https://www.zyciepw.pl/puchary-okregu-mazowieckiego-rozdane/
https://www.zyciepw.pl/gala-taneczna/
https://www.zyciepw.pl/schow-anny-glogowskiej-i-marcina-wrzesinskiego/#more-3749

Niebawem zaprezentujemy dłuższą relację filmową z Gali

5 przemyśleń nt. „Festiwal tańca w Zielonce

 1. Czy będzie powtórka zaprezentowanej w dniu 29 grudnia 2007 r. transmisji telewizyjnej z Gali w Tele 5. Czy wspomniana wyżej dłuższa relacja filmowa z Gali, będzie powtórzeniem relacji z Tele 5. Jeśli tak to kiedy?

 2. Będzie to nasza własna relacja tej w Tele 5 niestety ja nie mogłam obejrzeć

 3. Witam,
  ” PROSIMY O WIĘCEJ I CZĘŚCIEJ ” gratuluję !!!
  Nareszcie coś się działo w naszej MIEŚCINIE, Zielonce.
  Jestem pod wrażeniem organizacji tej imprezy, nareszcie Urząd Miasta dał Zielone światło dla tego typu imprez.

 4. do Tomasz Wegner ale dla wspomnień można oglądac filmy na tej stronie tylko trzeba ich poszzukac bo sa w kilku miejscach a za uznanie dzieki ale nie tylko URZEDOWI SIE ONE NALEŻĄ ALE WIELU CO BRAŁO W TYM UDZIAŁ W CAŁYM PRZYGOTOWANIU I ZORGANIZOWANIU ABY WSZYSTKO ZAGRAŁO JAK NALEŻY

 5. retransmisja Gali leci w okienku po prawej stronie u góry

Możliwość komentowania jest wyłączona.